Wiceminister infrastruktury odpowiada Trzaskowskiemu: Oddalanie portów lotniczych od miast jest światowym trendem

Wiceminister infrastruktury odpowiada Trzaskowskiemu: Oddalanie portów lotniczych od miast jest światowym trendem

Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego powiedział, że przeniesienie lotniska poza obręb Warszawy jest zgodne ze światowymi tendencjami.

Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi kandydata PO w wyborach na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który dziś oświadczył, że jest przeciwny likwidacji lotniska Chopina w Warszawie. Argumentował, że przeniesienie ruchu lotniczego do portu w Baranowie spowoduje duże problemy.

Mikołaj Wild odpowiedział, że budowa CPK gwarantuje rozwój lotnictwa w Polsce. Przypomniał, że przed drugą wojną światową lotnisko było zlokalizowane na Polu Mokotowskim i zostało przeniesione w dzisiejsze miejsce ze względu na rozwój lotnictwa. Zaznaczył, że oddalanie portów lotniczych od miast jest światowym trendem. Jako dowód wymienił planowane nowe lotniska między innymi w okolicach Stambułu, czy Lizbony. “Poruszamy się w granicach tego, co zalecają najlepsi planiści na świecie” – podsumował Mikołaj Wild.

Centralny Port Komunikacyjny na powstać w 2027 roku. Uruchomienie CPK spowoduje zamknięcie lotniska Chopina dla ruchu pasażerskiego.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)A. Pszoniak/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0