29.1 C
Chicago
wtorek, 21 maja, 2024

Akcja obywatelskiego nieposłuszeństwa – frankowicze mają dość

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Frankowicze szykują akcję obywatelskiego nieposłuszeństwa – dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Ma ona skłonić instytucje finansowe do restrukturyzacji walutowych zobowiązań.

 
Sekretarz Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, Mariusz Zając wyjaśnia, że nastroje kredytobiorców radykalizują się. 10 września grupa organizuje manifestację w Warszawie. Do tego czasu gotowa będzie też akcja „nie płacę haraczu”. Zakłada ona, że klienci nie będą płacić rat kredytowo-odsetkowych przez dwa lub trzy miesiące.
Według rozmówcy IAR, akcja nie wiąże się z konsekwencjami dla kredytobiorców, ponieważ w Polsce nie obowiązuje już zakwestionowany przez Trybunał Konstytucyjny bankowy tytuł egzekucyjny. Według Mariusza Zająca może to skłonić instytucje finansowe do zawierania ugód lub restrukturyzacji kredytów. Po dwóch lub trzech miesiącach, kredytobiorca mógłby spłacić wcześniejsze raty.
Frankowicze liczą na udział w grupie roboczej przy Komitecie Stabilności Finansowej. Szefowie najważniejszych finansowych instytucji w kraju zbierają się dziś, żeby porozmawiać o problemie walutowych kredytów hipotecznych.

IAR/ Karol Tokarczyk/mitro/, FOT. PIOTR SMOLINSKI / POLSKA PRESS

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520