21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

„AI Tech” dla najzdolniejszych studentów w obszarze sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i cyberbezpieczeństwa

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ministerstwo Cyfryzacji w porozumieniu z dziesięcioma uczelniami wyższymi pracuje nad projektem AI Tech, inaczej „Akademią Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych”. Jego celem jest zwiększenie atrakcyjności studiów dla najzdolniejszych studentów w obszarze sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i cyberbezpieczeństwa.

Minister cyfryzacji Marek Zagórski wyjaśnił, że pilotażowo projekt dotyczy studiów II stopnia. „Chcemy wspólnie w ciągu najbliższych miesięcy przygotować różne warianty, które przetestujemy. To będą w niektórych przypadkach nowe kierunki kształcenia, ale także obudowanie istniejących, indywidualny tok i opieka nad poszczególnymi studentami, współpraca międzynarodowa, czy z biznesem. To wszystko na co w normalnym trybie funkcjonowania nie zawsze jest czas i przede wszystkim nie zawsze są pieniądze” – powiedział Marek Zagórski.

Resort cyfryzacji chce, aby program został uruchomiony w następnym roku akademickim. Na ten cel w latach 2020 – 2023 zamierza przeznaczyć 81 milionów złotych. Z AI Tech ma skorzystać około 500 najlepszych studentów. „Chcemy jednocześnie, aby w tej perspektywie dłuższej – o ile będzie takie zainteresowanie ze strony absolwentów – była możliwość kontynuowania tego na poziomie studiów doktoranckich. Poprzez między innymi zastosowanie mechanizmu doktoratów wdrożeniowych” – wytłumaczył minister cyfryzacji. „We wszystkich uczelniach, które biorą udział w tym konsorcjum będziemy chcieli rozpocząć studia z najzdolniejszymi studentami. Naszym celem jest to, żeby znaleźli tutaj miejsce do rozwoju swoich talentów i zostali w Polsce. Wierzymy także, że zaproponowanie takiej specjalnej oferty zaowocuje ściągnięciem do kraju zdolnych studentów z innych państw” – dodał.

W projekcie biorą udział: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Gdańska, Politechnika Poznańska i Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Dawid Grygorcewicz/ap/to/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520