21.5 C
sobota, 27 kwietnia, 2024

Agnieszka Radwańska w trzeciej rundzie turnieju WTA w Miami

Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy tenisowego turnieju WTA w Miami. W swoim pierwszym meczu rozstawiona z numerem piątym Polka wygrała z Chinką Qiang Wang 7:6 (7-3), 6:1.

Na początku drugiego seta pojedynek został przerwany z powodu obfitych opadów deszczu, ale po ponad godzinie tenisistki wróciły na kort.
W trzeciej rundzie rywalką Agnieszki Radwańskiej będzie Chorwatka Mirjana Lucić-Baroni (26.). Mecz zaplanowano na sobotę.

W czwartek awans uzyskały m. in. Czeszka Karolina Pliskova (2.), Słowaczka Dominika Cibulkova (4.) oraz reprezentująca Danię Karolina Woźniacka (12.). Pliskova wygrała z Amerykanką Madison Brangle 6:1, 6:3, Cibulkova pokonała Veronicę Cepede z Paragwaju 6:3, 6:2, a Woźniacka zwyciężyła reprezentantkę Stanów Zjednoczonych Varvarę Lepczenko 6:1, 6:2. Odpadła za to rozstawiona z numerem dziewiątym Ukrainka Elina Switolina, która przegrała z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands 5:7, 4:6.