23 C
niedziela, 28 kwietnia, 2024

Agnieszka Radwańska odpadła z turnieju w Eastbourne

Agnieszka Radwańska odpadła z tenisowego turnieju WTA na trawiastych kortach w Eastbourne.

Polka rozstawiona w Anglii z numerem 1. w dokończonym w piątek meczu ćwierćfinałowym przegrała ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą (12.) 6:4, 6:7, 3:6.

Spotkanie rozpoczęło się w czwartek, ale przerywane było przez deszcz. W końcu przy stanie 6:4, 3:2 dla Polki podjęto decyzję o dokończeniu go w piątek. Słowaczka wygrała drugiego seta w tie-breaku 7:6 (7-2) i trzeciego 6:3.
To trzecie w ciągu miesiąca przerwane i przegrane spotkanie Agnieszki Radwańskiej. Wcześniej taka sytuacja miała miejsce w maju w turnieju French Open w Paryżu – porażka z Bułgarką Cwetaną Pironkową i niecałe dwa tygodnie temu w Birmingham z Amerykanką CoCo Vandeweghe.