Adam Z. oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman

Adam Z. oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman

Adam Z. został oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman. Prokuratura zamyka śledztwo w tej sprawie.
“Do Sądu Okręgowego w Poznaniu trafił dziś akt oskarżenia” – informację potwierdziła Radiu Merkury rzecznik prokuratury okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus.

Adam Z. jest w areszcie od grudnia ubiegłego roku. Teraz będzie mógł rozpocząć się jego proces. Do tej pory miał zarzut dokonania zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Oznacza to, że przez swoje zachowanie godził się na śmierć Ewy Tylman. Jednak nie wiadomo czy taki sam zarzut znalazł się w akcie oskarżenia.
Przeprowadzona w zeszłym tygodniu sekcja zwłok nie pozwoliła jednoznacznie ustalić przyczyny śmierci kobiety. Mimo tego – jak zapewniał pełnomocnik rodziny Ewy Tylman, mecenas Mariusz Paplaczyk – prokuratura zebrała na tyle mocne dowody, że pozwolą one postawić Adama Z. przed sądem.
Ewa Tylman zaginęła w okolicach mostu Rocha w Poznaniu w listopadzie zeszłego roku. W nagraniach z monitoringu widać było jak wraca z imprezy firmowej z Adamem Z. Ślad po niej urwał sie właśnie w rejonie mostu Rocha. Ciało Ewy Tylman znaleziono w lipcu w Warcie.

IAR/Kruczkaq M./Merkury /Poznań, Fot. Mat. PolicjiCOMMENTS

WORDPRESS: 0