16.3 C
Chicago
poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Bliźnięta o różnych kolorach skóry urodziły się w łódzkim szpitalu! Jedno jest białe, drugie czarne

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W szpitalu im. Rydygiera w Łodzi urodziła się nietypowa para bliźniąt o różnym kolorze skóry. Maleńka Joanna jest biała, a je brat bliźniak Jason czarny. Choć taki przypadek zdarza się bardzo rzadko, nie ma w tym żadnej niezwykłości.

Joanna i Jason przyszli na świat w szpitalu im. Rydygiera w Łodzi 28 października. Ich rodzice: mama Feumi Wanji Ornella Diana oraz tata Minkoumou Noumi Alex Franck pochodzą z Kamerunu i oboje mają ciemną skórę. Pani Ornella Diana studiuje w Łodzi. W narodzinach dzieci nie ma żadnej tajemnicy. Maleńka Joanna jest albinoską. To oznacza, że jej skóra nie ma wystarczającej ilości pigmentu, który mógłby zabarwić skórę na czarno. Ponieważ bliźnięta są dwujajowe, Jason ma ciemny kolor skóry. Narodziny bliźniąt o różnych kolorach skóry nie zdziwiły rodziców.

 

Ich mama spodziewała się, że któreś z jej dzieci może być białe. Ma dwóch braci i wuja, którzy też urodzili się z albinizmem. Także tata w dalszej rodzinie miał takich krewnych. Rodzice są zachwyceni swoimi maluchami. Jak podkreśla ich tata, kolor skóry nie ma znaczenia. – Wszystko zależy od nastawienia ludzi – tłumaczy Alex Franck. Najprawdopodobniej Joanna i Jason będą wychowywać się w Polsce. To dla malutkiej Joanny będzie lepsze środowisko niż Afryka. Jasna skóra albinosów jest bowiem wrażliwa na promienie słońca. Albinizm to cecha przejawiająca się brakiem pigmentu w skórze.

 

Powodowana jest zaburzeniami w tworzeniu się melaniny. Jest przekazywana genetycznie. Gen odpowiadający za albinizm jest recesywny. To oznacza, że cecha jest widoczna tylko wtedy, gdy dziecko odziedziczy gen po obojgu rodzicach. Bliźnięta o różnych kolorach skóry rodzą się niezwykle rzadko. Jednak doktor Janusz Lasota, konsultant oddziału położniczo-ginekologicznego szpitala im. Rydygiera, nie widzi w nich niczego niezwykłego. – To może dziwić osoby nieznające się na medycynie, ale pod względem genetycznym jest to sytuacja po prostu możliwa – mówi dr Lasota.

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520