20.9 C
poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Short track: Natalia Maliszewska zdobywczynią Pucharu Świata na 500 m!

Natalia Maliszewska zdobyła Puchar Świata w rywalizacji na dystansie 500 metrów. 23-letnia Polka zapewniła sobie triumf w końcowej klasyfikacji dzięki drugiemu miejscu w finałowych zawodach cyklu w Turynie. Wygrała Włoszka Martina Valcepina, do której Maliszewska straciła 0,024 sekundy. Trzecia była Holenderka Lara van Ruijven (+0,242 s).
Maliszewska jest pierwszą polską zwyciężczynią Pucharu Świata w short tracku.

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki pogratulowali Natalii Maliszewskiej zdobycia Pucharu Świata w short tracku, czyli w wyścigach łyżwiarskich na krótkim dystansie.
„Natalia Maliszewska zdobyła Puchar Świata w short tracku. Brawo! Historyczny sukces! Gratulujemy i dziękujemy!” – napisał na Twitterze Andrzej Duda.
„Serdeczne gratulacje dla Natalii Maliszewskiej, która postawiła dziś kropkę nad „i”, zdobywając w pięknym stylu Puchar Świata! To historyczny sukces polskiego short tracku, więc rosną apetyty na złoto podczas Mistrzostw Świata w Sofii” – napisał szef rządu.
W wyścigu w Turynie Natalia Maliszewska zajęła drugie miejsce na dystansie 500 metra – i w ten sposób zapewniła sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Jest pierwszą polską zwyciężczynią Pucharu Świata w short tracku.