32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

66-latek dowiedział się, że nie jest obywatelem USA. Całe życie głosował w wyborach i płacił składki

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Mieszkaniec Florydy żyje w Stanach Zjednoczonych od dziesięcioleci, a ostatnio dowiedział się… że nie jest obywatelem USA! Przez całe swoje dorosłe życie 66-letni Jimmy Klass płacił na Florydzie podatki i oddawał głosy w wyborach. W czym problem?

Jak przekazał Klass – został przywieziony do USA jako 2-letni chłopiec, kiedy jego rodzina przeprowadziła się do Nowego Jorku z Kanady. Jego tata posiadał obywatelstwo amerykańskie, ale matka tylko kanadyjskie. 66-latek był przekonany przez całe życie, że obywatelstwo ojca przeszło na niego wraz z krwią.

„Korzenie mojego taty były na Brooklynie w Nowym Jorku… Po dwóch latach mojego życia postanowili załadować ciężarówkę i przenieść się do Beverly, że tak powiem” – powiedział. „Przenieśliśmy się na Tennessee Avenue na Long Island. Przeprowadziliśmy się do domu obok moich dziadków” – wspomina 66-letni mieszkaniec Florydy.

Klass otrzymał kartę ubezpieczenia społecznego, posiada amerykańskie prawo jazdy, a nawet – niejednokrotnie – głosował w wyborach federalnych i lokalnych. Jednak w 2020 r. mężczyzna dowiedział się, że w rzeczywistości nie jest obywatelem USA! Administracja Ubezpieczeń Społecznych powiadomiła go, że nie kwalifikuje się do otrzymywania świadczeń, na które składki płacił przez całe swoje dorosłe życie, bo… nigdy nie udowodnił, że jest pełnoprawnym obywatelem Stanów Zjednoczonych.

„Wysłali mi list, w którym napisali: »Och, kwalifikujesz się«, wiesz? Bla-bla-bla. Pierwszy czek otrzymasz w drugą środę stycznia 2020 roku” – wyjaśniał Klass dziennikarzom. „Ale potem otrzymałem powiadomienie, że [czek] został zamrożony, ponieważ nie udowodniłem, że jestem tu legalnie. Taka była ich decyzja” – powiedział 66-latek.

Jak do tej pory – historia Klassa nie skończyła się happy-endem. 66-latek skontaktował się z Urzędem Imigracyjnym i rozpoczął starania o uznanie go (sic!) obywatelem USA. Mieszkaniec Florydy stracił przy tym wszystkie swoje oszczędności i na jesieni życia był zmuszony powrócić na rynek pracy.

„Wydałem tysiące dolarów, próbując odzyskać pieniądze, które wpłacałem na ubezpieczenie społeczne przez całe życie” – skwitował Jimmy Klass.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520