32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Abbott na celowniku Demokratów. „Zawarł sojusz z białymi nacjonalistami”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Po ułaskawieniu skazanego za morderstwo kierowcy Ubera, Daniela Perry’ego, który w 2020 roku zastrzelił uczestnika protestów Black Lives Matter w Austin, gubernator Greg Abbott został oskarżony przez polityka Demokratów o „sojusz z białymi nacjonalistami”.

„Zanim Daniel Perry zamordował weterana w 2020 roku, powiedział przyjacielowi, że ‘może pojechać do Dallas, aby strzelać do szabrowników’. Rok wcześniej napisał: ‘szkoda, że nie możemy dostawać pieniędzy za polowanie na muzułmanów’” – cytował w czwartkowym oświadczeniu Rep. Joaquin Castro  z Teksasu. „Sojusz gubernatora Abbotta z białymi nacjonalistami sprawia, że na naszych ulicach pojawiają się niebezpieczni ludzie” – stwierdził Castro.

Uwagi Castro pojawiły się tuż po ogłoszeniu w czwartek przez gubernatora Teksasu Grega Abbotta ułaskawienia skazanego za morderstwo Daniela Perry’ego. Perry miał odsiedzieć w więzieniu wyrok 25 lat więzienia po uznaniu go winnym przez ławę przysięgłych w ubiegłym roku.

Podczas protestów BLM w Austin latem 2020 roku Perry prowadził samochód w ramach usługi Uber. Po odwiezieniu na miejsce klienta natrafił na tłum demonstrantów, a następnie próbował wydostać się z centrum stolicy Teksasu. W pewnym momencie – jak twierdził Perry – swoje AK-47 wycelował w jego kierunku Garret Foster. Perry otworzył ogień do Fostera, gdyż – jak twierdził – bał się o swoje życie i działał w obronie własnej. Obaj mężczyźni należeli wcześniej do armii – wojsk lądowych i sił powietrznych. Obaj posiadali broń legalnie.

Gubernator Greg Abbott argumentował ułaskawienie „silnym prawem” do samoobrony w Teksasie, z którego – w jego mniemaniu – Perry skorzystał w dniu, w którym zastrzelił Fostera.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520