20 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

20 milionów dla o. Rydzyka zamiast na walkę z krakowskim smogiem!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zamiast 20 milionów bezzwrotnej dotacji, propozycja nisko oprocentowanej pożyczki – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska wycofał się ze współfinansowania projektu „Life”, który miał wspomóc Małopolskę w walce ze smogiem.

Marszałek województwa Jacek Krupa nie ma wątpliwości, że to decyzja polityczna. Zdaniem Krupy, do decyzji NFOŚiGW przyczyniły się też inne okoliczności. Jak mówi, na posiedzeniu rady nadzorczej, która zdecydowała o wycofaniu współfinansowania programu”Life”, zapadła również decyzja o zawarciu porozumienia z fundacją ojca Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis.
Decyzja rady nadzorczej NFOŚiGW martwi włodarzy Małopolski, bo brak 20 mln złotych na walkę ze smogiem może oznaczać, że program trzeba będzie ograniczyć i w rezultacie Polska straci 42 mln złotych dofinansowania z Unii Europejskiej. – Jeżeli byłaby taka sytuacja, że KE nie zaakceptuje okrojonego projektu, bo skala działania nie jest taka, jaką oni chcieliby wspierać, to może to skutkować tym, że będziemy musieli oddać zaliczkę, którą otrzymaliśmy na pierwsze 2 lata i zakończyć funkcjonowanie projektu – tłumaczy Tomasz Pietrusiak, zastępca dyrektora departamentu środowiska urzędu marszałkowskiego województwa małopolskiego.  – Jak wjeżdża się do centrum, to jest dramat – narzeka mieszkanka Krakowa. – To jest skandal. Jak można było zabrać takie duże pieniądze i dać w Toruniu wiadomo komu – nie kryje rozczarowania.  – A my nadal będziemy się truć – dodaje.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520