HomeBoston

11 studentów oddelegowanych z Northeastern University za złamanie obostrzeń

11 studentów oddelegowanych z Northeastern University za złamanie obostrzeń

Northeastern University oddelegowało 11 studentów za złamanie obostrzeń zdrowotnych wprowadzonych z powodu COVID-19.

11 studentów, przebywających na terenie Northeastern w ramach N.U.in Program oddelegowano ze względu na złamanie obostrzeń.

N.U.in to eksperymentalny program dla studentów pierwszego roku z innych krajów. W jego ramach mogą studiować na Northeastern i w przeciwieństwie do tego typu programów na innych uczelniach uwagę skupia się na nowych, innowacyjnych metodach nauczania.

Ze względu na zagrożenie koronawirusem, wszyscy studenci mieszkają w dwu-osobowych pokojach na terenie Westin Hotel, około mili od głównego kampusu uczelni.

Pomimo wprowadzonych obostrzeń, 11 studentów przebywało w jednym pokoju na terenie hotelu. Zarówno sami studenci jak i ich rodzice, zostali poinformowani w piątek, że muszą opuścić hotel w przeciągu 24 godzin.

Muszą też przejść badania na koronawirusa na terenie Northeastern.

“Northeastern i jej społeczność studentów, wykładowców i pracowników bardzo poważnie traktuje wszelkie naruszenia bezpieczeństwa zdrowia. Kooperacja i przestrzeganie z wytycznymi zdrowia publicznego są absolutnie konieczne… Wynik negatywny testu nie wystarczy [aby zachowywać się niezgodnie z protokołem].”

Władze uczelni podkreślają, że wszystkim studentom nie raz podkreślano, że muszą stosować się do przepisów dystansu społecznego, omijać tłumy i nosić maski w pobliżu innych ludzi.

Oddelegowani studenci mają prawo odwołać się od decyzji uczelni podczas rozprawy, przekazują władze szkoły.

 

PS

COMMENTS