100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego: Pianista nie zdążył na koncert. Zatrzymała go ochrona. Dlaczego?

100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego: Pianista nie zdążył na koncert. Zatrzymała go ochrona. Dlaczego?

W trakcie obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego miał się odbyć między innymi niewielki koncert. Niestety, nie dotarł na niego pianista. Dlaczego?

W czasie wtorkowych obchodów 100-lecia istnienia Uniwersytetu Poznańskiego w auli UAM odbyło się uroczyste posiedzenie senatów czterech uczelni: UAM, UMP, UPP i AWF. Ich rektorzy w trakcie posiedzenia wyszli z sali, żeby wkopać kapsułę czasu w symbolicznym miejscem przed Collegium Minus.

 

W tym czasie prowadzący uroczystość dr Zbigniew Grochal zapowiedział krótki koncert w wykonaniu Piotra Żukowskiego. To pianista, który w 2000 roku uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim. Poza tym jest laureatem wielu innych konkursów i wykładowcą na poznańskiej Akademii Muzycznej. Wraz z nim zagrać miała skrzypaczka Maria Nowak. Konferansjer dokładnie wymienił nazwy utworów Fryderyka Chopina i Henryka Wieniawskiego, które wykonają muzycy. W momencie, w której wszyscy czekali na muzykę zapadła cisza. Ta trwała przez całą transmisję z wkopania kapsuły czasu przez rektorów.

 

O powodach, przez które nie odbył się koncert, poinformowało w relacji z uroczystości rocznicowych “Życie Uniwersyteckie”. Wyjaśniło, że Piotr Żukowski nie zdążył na koncert, ponieważ przez przypadek… zabrał ze sobą nożyczki i zatrzymała go ochrona. Kontrola osobista przed wspólnym posiedzeniem senatów była bardzo drobiazgowa. Jednym z gości był Donald Tusk, szef Rady Europejskiej i były premier. Na kilkanaście minut przed rozpoczęciem posiedzenia przed wejściem do auli UAM nadal stała ogromna kolejka. Każdy z wchodzących musiał bowiem czekać na przeszukanie.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0