18 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

100-lecie niepodległości: Życzenia od światowych przywódców

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja i w związku ze 100-leciem Odzyskania przez Polskę Niepodległości światowi przywódcy przekazali na ręce Prezydenta Andrzeja Dudy gratulacje i życzenia dla narodu polskiego. Szef gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski poinformował, że depesze z tej okazji przesłali między innymi Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II, Król Szwecji Karol Gustaw, Prezydenci USA, Niemiec i Francji.

W swojej depeszy Prezydent Donald Trump podkreślił wagę jubileuszu uchwalenia Konstytucji 3 Maja, „będącej jedną z najstarszych konstytucji na świecie”. „Polska to ceniony sojusznik i partner w NATO (…) bardzo cenimy sobie naszą trwałą współpracę i przyjaźń” – napisał w imieniu narodu amerykańskiego prezydent Trump.

Prezydent Niemiec nazwał Konstytucję 3 maja „kamieniem milowym w historii Europy” i podkreślił, że stała się ona „wzorem dla kolejnych ustaw zasadniczych w Europie, również w Niemczech. Prezydent Steinmeier wyraził radość z planowanej niedługo wizyty w Polsce.

Prezydent Francji, składając życzenia Polakom, wyraził wolę pogłębienia relacji polsko-francuskich „dla dobra zawsze ambitnej i solidarnej Europy, wiernej swym zasadom i wartościom, które legły u jej podstaw, jak i wobec licznych wyzwań, którym winna stawać czoła”.

Informacyjna Agencja Radiowa/Karol Darmoros/dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520