Zatrzymania w sprawie tzw. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie

Zatrzymania w sprawie tzw. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie

Na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu CBA zatrzymało osiem osób w związku z tak zwaną dziką reprywatyzacją w Warszawie, w tym działki przy Pałacu Kultury i Nauki – informuje Prokuratura Krajowa.

Zatrzymane osoby to: warszawski adwokat Andrzej M., dwoje adwokatów występujących jako kuratorzy spadkobierców nieruchomości – Grażyna K.-B. i Tomasz Ż., osoby zajmujące się skupowaniem roszczeń i praw do stołecznych nieruchomości – Maciej M. i Maksymilian M., dwóch rzeczoznawców majątkowych wpisanych na sądową listę biegłych – Michał Sz. i Jacek R. oraz Andrzej K.
Z ustaleń śledztwa wynika, że wyrządzili oni Skarbowi Państwa i spadkobiercom właścicieli nieruchomości szkodę na kwotę nie mniejszą niż 46 milionów 100 tysięcy złotych.
Jak podaje Prokuratura Krajowa obecnie trwają przeszukania pomieszczeń zatrzymanych, między innymi kancelarii adwokackich. Po ich zakończeniu zatrzymani zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty popełnienia przestępstw związanych z reprywatyzacją w centrum Warszawy.
Do tej pory w związku ze sprawą prokuratura postawiła zarzuty 10 osobom, w tym byłemu Zastępcy Dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu miasta stołecznego Warszawy Jakubowi R. oraz jego rodzicom, a także warszawskiemu adwokatowi Robertowi N. Wobec tych osób zastosowano tymczasowy areszt.
Przed południem do sprawy odniósł się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości-prokurator generalny powiedział, że w sprawie stołecznej reprywatyzacji toczy się ponad 150 śledztw.

/IAR/pk.gov.pl, Fot. PolskaPress

COMMENTS

WORDPRESS: 0