Sąd zdecydował o przedłużeniu aresztu dla Artura W., podejrzewanego o zabójstwo 20-latki

Sąd zdecydował o przedłużeniu aresztu dla Artura W., podejrzewanego o zabójstwo 20-latki

Sąd w Łodzi na wniosek prokuratury zdecydował o przedłużeniu o kolejne dwa miesiące aresztu dla Artura W., podejrzanego o zabójstwo 20-latki ze Zduńskiej Woli. Jeszcze przed zatrzymaniem mężczyzny, orzeczono wobec niego tymczasowy areszt na 30 dni. 
Kilka dni temu za Arturem W. wydano list gończy. Wczoraj zatrzymał go w Koszalinie patrol drogówki. Dziś mężczyzna został przesłuchany. 

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania poinformował, że Artur W. przyznał się do zabójstwa 20-letniej Kai. „Zatrzymany Artur W. twierdzi, że w nocy z 14 na 15 sierpnia doszło do awantury miedzy nim a jego 20-letnią partnerką, wskutek której pozbawił ją życia chwytając ją za szyję” – powiedział rzecznik. Pytany przez dziennikarzy o motywy postępowania Artura W. Krzysztof Kopania powiedział, że można jedynie stwierdzić, że podejrzany miał zastrzeżenia co do sposobu postępowania swojej partnerki.
Zgłoszenie o zaginięciu kobiety wpłynęło do policji 17 sierpnia. Złożyła je rodzina. 20-latka dwa dni wcześniej wraz ze swoim 2,5-letnim synem wyjechała do Łodzi w towarzystwie poznanego niedawno starszego o 9 lat partnera. Następnego dnia mężczyzna odwiózł dziecko do jej twierdząc, że kobieta pozostała w Łodzi, ponieważ źle się poczuła. Później kontakt z nim się urwał.
Policja znalazła ciało 26 sierpnia, w mieszkaniu wynajmowanym przez Artura W. w Łodzi. Skrępowane sznurem ciało ukryte było w wersalce. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było uduszenie.
Arturowi W. grozi dożywocie.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/zbiorcza/md/moc

COMMENTS

WORDPRESS: 0