Radiowa Jedynka świętuje 91. urodziny

Radiowa Jedynka świętuje 91. urodziny

Radiowa Jedynka świętuje 91. urodziny. Z tej okazji z w Studiu im. Władysława Szpilmana odbył się koncert „Szpilman w Szpilmanie”. Utwory skomponowane przez Władysława Szpilmana wykonała wokalistka Lala Czaplicka i Orkiestra Adria.

Dyrektor Programu 1 Rafał Porzeziński podkreśla, że Jedynka mimo 91 lat jest w dobrej formie i wyróżnia się klasą. „W naszych audycjach ciągle stawiamy na wagę wydarzeń, a nie tylko na ich atrakcyjność sensacyjną” – mówi Rafał Porzeziński. „Nie gonimy za króliczkiem, a malujemy prawdziwą panoramę wydarzeń, które dzieją się na naszych oczach, staramy się tyko uczyć, bawić, wychowywać, ale także malować rzeczy piękną jak spektakle Polskiego Radia, jak reportaż” – dodaje dyrektor.
Dziennikarka muzyczna Maria Szabłowska rozpoczynała pracę w programie „Studiu Rytm”. „Pierwszy raz jak weszłam do tej redakcji i zobaczyłam jak to wygląda, to wiedziałam, że nici z orientalistyki” – mówi Maria Szabłowska. „Jeśli chodzi o moje wspomnienie związane z Jedynką, to właściwie całe moje życie jest związane z Jedynką i z tym jak się Jedynka miała w różnych okresach, przechodziłam to razem z tym programem i z ludźmi, którzy tu pracują” – zaznacza dziennikarka.
Po godzinie 20.00 na antenie radiowej Jedynki transmisja koncertu „Szpilman w Szpilmanie”. Zapis całego koncertu dostępny jest również na stronie jedynka.polskieradio.pl
Radiowa Jedynka rozpoczęła nadawanie 18 kwietnia 1926 roku. O godz. 17.00 popłynęły w eter słowa: „Halo, halo, Polskie Radio Warszawa, fala 480”.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Katarzyna Ingram

COMMENTS

WORDPRESS: 0