Rabka: Zatrzymano pedofila. Przez trzy lata molestował dwójkę dzieci swego kolegi

Rabka: Zatrzymano pedofila. Przez trzy lata molestował dwójkę dzieci swego kolegi

Nowotarska policja zatrzymała właśnie (na zlecenie miejscowej prokuratury) mieszkańca Rabki – Zdrój, który jest podejrzany o wielokrotne wykorzystanie seksualne dwójki dzieci. Do tych dramatycznych czynności miało dochodzić w latach 2011 – 2014. Sprawa wyszła na jaw jednak dopiero teraz.

– Zatrzymany ma 48 lat – mówi Józef Palenik, szef nowotarskiej prokuratury. – Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. W trakcie procesu będzie odpowiadał na zarzuty z artykułu 200 paragraf 1 Kodeksu Karnego. Mówi on, że: „Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania,podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”.

 

Prokurator nie chce podawać więcej szczegółów w sprawie. Zasłania się dobrem śledztwa. Nam jednak udało się ustalić kulisy tej dramatycznej historii. Okazuje się, że ofiarami pedofila padła dwójka dzieci. To rodzeństwo – siostra i brat. Pierwsza ma dziś 12 lat, chłopiec jest o 3 lata młodszy (9 lat). Oboje mieszkają na stałe wraz z matką w Niemczech. Tam dziewczynka miała kilka tygodni temu pogadankę w szkole, na temat zagrożeń jakie niosą pedofile. Po powrocie do domu 12- latka powiedziała matce, że kilka lat temu była molestowana. Kobieta potraktowała wyznanie córki poważnie i przy najbliższej okazji przyjechała do Polski by zgłosić tą sprawę na policji.

 

Mundurowi wspólnie z prokuraturą podjęli trop. Przesłuchali w obecności biegłego psychologa dzieci. W trakcie tej rozmowy biegły uznał, że maluchy nie kłamią opisując dramatyczne dla nich przeżycia. Wg. słów dzieci były one molestowane w latach 2011 – 2014. Ich matka mieszkała wówczas już w Niemczech, a nieletni pozostawali pod opieką ojca (para była po rozwodzie) – mieszkańca Rabki. Ten też często musiał wyjeżdżać w służbowe delegacja, a wówczas zostawiał dzieci pod opieką swego kolegi, który sam proponował taki układ. Ten ostatni okazał się pedofilem. jeśli zarzuty wobec niego się potwierdzą mężczyzna ten miało będzie mógł być określany mianem „potwora”.

 

Z opisu dzieci wynika, ze krzywdził on je gdy miały od 5 do 8 lat (dziewczyna) i od 2 do 5 (chłopiec). Ojciec dzieci również nie wiedział, że jego kolega krzywdził mu dzieci. Po tym jak się o tym dowiedział jest w szoku.

 

aip

COMMENTS

WORDPRESS: 0