Prezydent Trump: Mój guzik jest większy

Prezydent Trump: Mój guzik jest większy

Mój guzik atomowy jest większy i skuteczniejszy – w ten sposób Donald Trump odpowiedział na deklarację Korei Północnej, że stała się mocarstwem atomowym. We wpisie na Twitterze prezydent Stanów Zjednoczonych podał też w wątpliwość skuteczność koreańskiej broni jądrowej. 

Podczas noworocznego wystąpienia przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wyraził nadzieję na pokój na Półwyspie Koreańskim, ale przestrzegł Stany Zjednoczone, że na jego biurku znajduje się już przycisk atomowy. Na reakcję Donalda Trumpa nie trzeba było długo czekać. Prezydent USA odpowiedział przywódcy Korei Północnej na Twitterze. „Czy ktoś z jego wyczerpanego i wygłodzonego reżimu może mu przekazać, że ja też mam guzik atomowy, ale jest on znacznie większy. A poza tym mój przycisk działa” – napisał Donald Trump.
Poprzedni przywódcy Stanów Zjednoczonych zwykle ignorowali bojową retorykę Pjongjangu albo odpowiadali na nią powściągliwie. Donald Trump zachowuje się inaczej. Obecny prezydent USA wdaje się w pojedynki słowne z Kim Dzong Unem i często sięga po pogróżki pod adresem Korei Północnej. Latem zagroził, że jeśli kraj ten nie przestanie straszyć Ameryki to spotka się z „ogniem i furią”. Koreańskiego przywódcę amerykański prezydent często nazywa „Rocketmanem”.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR / Marek Wałkuski/Waszyngton/dabr

COMMENTS

WORDPRESS: 0