Nawalny idzie do sądu przeciwko Putinowi

Nawalny idzie do sądu przeciwko Putinowi

Aleksiej Nawalny poskarżył się w sądzie na Władimira Putina. Lider opozycji twierdzi, że lokalni urzędnicy odmawiają wydawania zgód na organizację wieców przedwyborczych za wiedzą i zgodą administracji prezydenta Rosji. Aleksiej Nawalny już prawie rok temu ogłosił, że będzie startował w najbliższych wyborach prezydenckich. 

Polityk wyjaśnia, że chce walczyć ze skorumpowaną władzą i przywrócić obywatelom ich konstytucyjne prawa. Tymczasem lokalni urzędnicy utrudniają opozycjoniście organizowanie spotkań przedwyborczych, nie wydając na nie zgody, a zamaskowani mężczyźni niszczą biura sztabów wyborczych i napadają na współpracowników opozycjonisty. Aleksiej Nawalny policzył, że tylko w ostatnich dwóch miesiącach urzędnicy aż 770 razy odmówili jego sztabowi zgody na zorganizowanie wiecu. „Nie mam wątpliwości, że działalność taka koordynowana jest z Moskwy” – oświadczył lider opozycji.
Jego skargę zarejestrował jeden z moskiewskich sądów rejonowych. W ciągu najbliższych dni zostanie podjęta decyzja, czy pozew Aleksieja Nawalnego zostanie rozpatrzony.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Maciej Jastrzębski,Moskwa/dyd

COMMENTS

WORDPRESS: 0