Morderstwo w Zabrzu. Zabiła partnera swojej córki?

Morderstwo w Zabrzu. Zabiła partnera swojej córki?

Na okres 3 miesięcy została aresztowana kobieta podejrzana o zabójstwo 42-letniego zabrzanina. 58-latka przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. Za zabójstwo grozi jej kara dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w mikołajkowy wieczór (6 grudnia) w jednym z mieszkań przy ulicy Dębowej w Zabrzu. – Prokuratura Rejonowa w Zabrzu prowadzi śledztwo w tej sprawie – podkreśla prokurator Wojciech Czapczyński, zastępca prokuratora rejonowego w Zabrzu. – Zostały wykonane wszystkie niezbędne czynności. Przeprowadzono eksperyment procesowy – dodaje prokurator. Z naszych ustaleń wynika, że w mieszkaniu w kamienicy przy ulicy Dębowej przebywał 42-letni Zbigniew K. oraz jego partnerka – 37-letnia Iwona B. Spożywali alkohol. Przyszła do nich mama 37-latki – Elżbieta G. (58 lat).

 

Miała pretensje, ponieważ Iwona B. nie odwiedziła w mikołajki swojej 11-letniej córki, która przebywała pod opieką babci. Doszło do awantury pomiędzy Zbigniewem K. a Elżbietą G. W trakcie kłótni starsza kobieta chwyciła za nóż i wbiła go w serce partnera swojej córki. Mężczyzna zginął na miejscu. – To był jeden cios nożem. Rana była głęboka – wskazuje prokurator Wojciech Czapczyński. Do kamienicy przyjechała ekipa dochodzeniowo-śledcza Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, która pracowała pod nadzorem prokuratora

 

. Badania wykazały, że w chwili, gdy doszło do zabójstwa Elżbieta G. miała w organizmie 0,3 promila alkoholu. Jej córka, Iwona B. – ponad 2 promile. – Podejrzana została zatrzymana kilka minut po zdarzeniu. Została osadzona w policyjnym areszcie – przekazała sierż. szt. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. G. została następnie doprowadzona do prokuratury i usłyszała zarzut zabójstwa. Przyznała się do winy, grozi jej dożywocie. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 58-letniej kobiety.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0