Lublin: Podejrzany o sutenerstwo uciekając próbował rozjechać policjanta

Lublin: Podejrzany o sutenerstwo uciekając próbował rozjechać policjanta

51-letni mężczyzna omal nie staranował samochodem policjanta, który próbował go zatrzymać pod lubelskim hipermarketem. Ciąży na nim zarzut czerpania korzyści z nierządu i kierowania groźby bezprawnej.

– Do czynnej napaści na funkcjonariusza doszło w ubiegłym tygodniu – mówi asp. Anna Kamola z lubelskiej policji. – Mężczyzna próbował staranować samochodem funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej. Funkcjonariusz odskoczył i upadł na chodnik. Sprawca uciekł, ale nie uniknął odpowiedzialności. Policjanci wkrótce namierzyli go i zatrzymali. 51-latek został osadzony w policyjnym areszcie. W piątek mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i sądu. Usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza policji.

 

Na 51-latku ciąży także zarzut czerpania korzyści z nierządu i kierowania groźby bezprawnej. – Jak ustalili śledczy, 51-latek w celu osiągnięcia korzyści majątkowej nakłaniał jedną z kobiet do uprawiania prostytucji. Ponadto mężczyzna zmuszał ją także do zwrotu określonej sumy pieniędzy za pomocą gróźb – mówi asp. Kamola. W piątek sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0