Minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa leci do Jordanii

Minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa leci do Jordanii

Minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa udaje się z wizytą do Jordanii. Celem podróży jest rozpoznanie potrzeb w regionie jeśli chodzi o wsparcie, jakie ma dalej świadczyć polski rząd.

Na briefingu na warszawskim lotnisku wojskowym na Okęciu minister Beata Kempa mówiła, że jednym z głównych punktów jej wizyty będzie spotkanie z jordańskim ministrem ds. planowania i współpracy międzynarodowej Imadem Fakhoury’m. „Zamierzam z nim porozmawiać w celu bardzo dokładnego rozeznania potrzeb uchodźców w Jordanii tak, żeby tę kwestię można było skoordynować, jeśli chodzi o dystrybucję środków w tym zakresie” – powiedziała minister. Beata Kempa dodała, że w Jordanii będzie także rozmawiać z szefem delegatury Unii Europejskiej oraz z regionalnym przedstawicielem UNICEF-u.

Minister zapowiedziała, że w czasie wizyty odwiedzi dwa obozy dla uchodźców: w Zaatari oraz Al Azraqu. Zaznaczyła przy tym, że Polska w ostatnim czasie wsparła Jordanię w sumie kwotą około 17 milionów złotych, a kolejne środki z naszego kraju trafiły na Bliski Wschód m.in. za pośrednictwem Europejskiego Banku Inwestycyjnego. „Być może ten udział Polski, choć w ostatnich dwóch latach absolutnie zwielokrotniony, nie jest taki jak innych krajów Unii Europejskiej, ale mamy ambicje tę pomoc rozwinąć” – zadeklarowała Beata Kempa.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/md/dyd

COMMENTS

WORDPRESS: 0