Mężczyzna zamieszany w kradzież 23 tys. iPhone’ów uniewinniony

Mężczyzna zamieszany w kradzież 23 tys. iPhone’ów uniewinniony

Ława przysięgłych w Miami uniewinniła kierowcę Ubera, którego oskarżono o udział w kradzieży 23 tys. iPhone’ów o łącznej wartości 7 milionów dolarów.

Eloy Garcia kilka lat temu przypłynął do USA z Kuby. Stawiano mu zarzuty konspirowania w celu uzyskania kradzionych smartfonów firmy Apple, a także posiadania kilkuset sztuk, które latem 2016 roku miał próbować sprzedać działającemu pod przykrywką informatorowi FBI.

Siedmiu innych mężczyzn przyznało się do kradzieży iPhone’ów, które przez Miami International Airport trafiły do Chin i Ameryki Łacińskiej. 43-letni Garcia postanowił jednak walczyć w sądzie. Jego adwokat Douglas Williams stwierdził, że Garcię oczyszczono z zarzutów, ponieważ udało mu się wykazać, że 43-latek przyjmował jedynie rozkazy od kubańskiego przyjaciela z dzieciństwa. Mężczyzna ten przyznał się do winy.

Złodziejom udało się sprzedać 600 smartfonów, zanim złapano ich w październiku 2016 roku. Siedmiu oskarżonych zostało skazanych na od sześciu miesięcy do ponad trzech lat pozbawienia wolności.

Uniewinniony Garcia otrzyma ok. 30 tys. dolarów, które agenci federalni skonfiskowali w jego domu podczas aresztowania. Adwokat Garcii podkreśla, że na pieniądze te składają się oszczędności i wypłaty jego klienta.

(łd)

COMMENTS

WORDPRESS: 0