Łódź: Jest akt oskarżenia przeciwko Hannie Zdanowskiej

Łódź: Jest akt oskarżenia przeciwko Hannie Zdanowskiej

Do Sądu Okręgowego w Łodzi wpłynął akt oskarżenia przeciwko Hannie Zdanowskiej, prezydent Łodzi. Jest oskarżona o poświadczenie nieprawdy we wniosku kredytowym swojego partnera.

Akt oskarżenia przeciwko prezydent Łodzi skierowała Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim. Przypominamy, że Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim przedstawiła prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej dwa zarzuty. Oba dotyczą złożenia „nierzetelnych” dokumentów w związku z ubieganiem się o kredyty bankowe na kupno mieszkania i działki w latach 2008-2009. Podobne zarzuty zostały też przedstawione partnerowi pani prezydent.

 

Hanna Zdanowska w czasie, którego dotyczą postawione jej zarzuty była posłem Platformy Obywatelskiej wybranym w okręgu łódzkim. Jak mówi rzecznik Roman Witkowski prokuratura w Gorzowie w lutym tego roku otrzymała z Prokuratury Generalnej materiały dotyczące m.in. nieprawidłowości w funkcjonowaniu miejskiej spółki zarządzającej Atlas Areną oraz prezydent Zdanowskiej. W ubiegłym tygodniu do magistratu dotarło wezwanie do prokuratury. Dziś rano Hannę Zdanowska była przesłuchiwana w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Na godzinę 17 w Urzędzie Miasta Łodzi została zaplanowana konferencja prasowa na której prezydent Hanna Zdanowska ma odnieść się do postawionych jej zarzutów. Hanna Zdanowska napisała na facebooku: „Wracam z Gorzowa. Wizyta dotyczyła moich prywatnych spraw sprzed blisko 10 lat nie związanych z działalnością Urzędu Miasta. Jeszcze dziś odniosę się do działań prokuratury wobec mojej rodziny na konferencji prasowej”.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0