7.4 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Koszykówka – ME – Polska pokonała Bośnię i Hercegowinę!

Polscy koszykarze pokonali w Montpellier Bośnię i Hercegowinę 68:64 w meczu grupy D mistrzostw Europy. Polacy zagrali bardzo nerwowo na początku meczu przegrywając pierwszą partię 16:18. W drugiej nastąpiło odrodzenie naszej reprezentacji. Wspaniałe akcje z kontry i rzuty za 3 punkty (Polacy przestrzelili pierwszych 10 prób) pozwoliły na objęcie bezpiecznego prowadzenia: 40:30. Kiedy na początku 3 kwarty przewaga wzrosła do 15 punktów wydawało się, że odniesiemy łatwe pierwsze zwycięstwo. Niestety skuteczność naszych koszykarzy w końcówce meczu sprawiła, że musieliśmy drżeć o końcowy wynik meczu. Na nasze szczęście przewaga wypracowana w 2 kwarcie pozwoliła na odniesienie pierwszego zwycięstwa w Mistrzostwach Europy.
Najwięcej punktów dla „Biało-czerwonych” zdobyli Adam Waczyński – 15, Mateusz Ponitka – 13 oraz Marcin Gortat i AJ Slaughter – po 10. Najwięcej zbiórek – 8 – miał Damian Kulig.
W niedzielę „Biało-czerwoni” zmierzą się z Rosją.
W pierwszej fazie Eurobasketu Polacy zagrają również z broniącą tytułu Francją, Izraelem i Finlandią.
Faza grupowa mistrzostw Europy koszykarzy rozgrywana jest także w Chorwacji, Niemczech i na Łotwie.