Kolejne części Biblii Audio w internecie

Kolejne części Biblii Audio w internecie

Twórcy największego audiobooka w Europie udostępnili w internecie kolejne części słuchowiska Biblia Audio. To dźwiękowa superprodukcja, która powstaje dzięki wsparciu licznych instytucji i osób prywatnych. Nowy Testament pobrało i odsłuchało już milion osób. Prace nad Starym Testamentem jeszcze trwają, ale nagrano już jego pierwsze księgi.

W słuchowisku bierze udział w sumie 500 wykonawców, w tym liczne gwiazdy polskie sceny teatralnej i filmowej. W rolę Boga wciela się Jerzy Trela. Dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego Michał Merczyński w rozmowie z IAR mówi, że dotychczas „w historii słuchowisk i teatru audialnego nie było takie przedsięwzięcia”.
Fragmenty Biblii Audio codziennie przed północą można usłyszeć na antenie Radiowej Jedynki.
Dotychczas na realizację tego projektu zebrano ponad 900 tys. zł. Do zakończenia produkcji potrzebne jest drugie tyle środków. Szczegółowe informacje na temat wsparcia projektu znajdują się na stronie bibliaaudio.pl. Twórcy Biblii Audio w marcu tego roku część dźwięków nagrywali w Izraelu.
Narodowy Instytut Audiowizualny jest koproducentem Biblii Audio. Wśród partnerów projektu jest Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Magdalena Kowalewska

COMMENTS

WORDPRESS: 0