Kaczyński: Rekonstrukcja rządu będzie odłożona w czasie

Kaczyński: Rekonstrukcja rządu będzie odłożona w czasie

Prezes Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że szczegóły dotyczące rekonstrukcji rządu poznamy w grudniu. Decyzje zapadną w najbliższym czasie. 

Jarosław Kaczyński w TVP Info powiedział, że premier Beata Szydło zaproponowała zmiany strukturalne w rządzie, które są – jak powiedział prezes PiS – „bardzo interesujące”. „Jeżeli chodzi o ostateczne decyzje co do personaliów, to one zostaną podjęte w ciągu stosunkowo niedługiego czasu, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu” – mówił.
Prezes PiS zapowiedział, że rządzący przy decydowaniu o ewentualnych zmianach ministrów będą się kierować „powodzeniem w kierowaniu danym resortem”. Pod uwagę mają też zostać wzięte okoliczności, które – jak mówił były premier – „się zmieniły”. Jarosław Kaczyński podkreślił, że rząd musi zostać tak skonstruowany, żeby „dobrze się wpisywał w nową, troszkę trudniejszą sytuację”.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wśród największych zadań stojących jeszcze w tej kadencji przed rządzącymi wymienił program „Mieszkanie plus”, realizację założeń gospodarczych oraz poprawę bytu emerytów i samotnych matek.
Jarosław Kaczyński goszczący w TVP Info podkreślał, że szczególnie duże znaczenie będzie miał program „Mieszkanie plus”. „To będzie prawdziwy przełom jeżeli chodzi o życie Polaków, bo mieszkanie powinno być wtedy za cenę można powiedzieć przystępną dla przeciętnej, nawet bardzo przeciętnej kieszeni” – powiedział prezes PiS. „To jest też potężna propozycja dla tych wszystkich, którzy by chcieli wrócić z Zachodu i pracować tutaj” – dodał polityk.
Jarosław Kaczyński zaznaczał, że zadania te muszą być realizowane przy zachowaniu odpowiedzialnej i skrzętnej polityki. Musi być ona ofensywna, ale i przewidywalna – mówił. „Nie możemy uruchomić spirali różnego rodzaju roszczeń, bo to nam wtedy nie pomoże, wtedy po prostu nie uzyskamy tego, co jest najbardziej potrzebne, to znaczy tego, co jest najbardziej sprawiedliwe” – przekonywał prezes PiS.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił w TVP Info, że największym osiągnięciem dwóch lat rządów Zjednoczonej Prawicy jest przełamanie niemożności. „Pokazaliśmy, że Polskę można zmieniać”- podkreślał Jarosław Kaczyński.
„To, co wydawało się przez lata niemożliwe i wielu ludzi naprawdę szczerze w to wierzyło, że po prostu sprawy muszą iść swoim tokiem, że silni muszą zawsze zwyciężać, że dla tych słabszych ma nic nie pozostać, to wszystko zostało zmienione” – oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński mówił też, że „nie ma najmniejszej wątpliwości, że polskie państwo w dobrych rękach jest w stanie coś zdziałać”.

Dziś mijają dwa lata od desygnowania Beaty Szydło na szefową rządu przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 

 

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TVP Info/vey/dyd

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0