Harley Davidson dla rzeszowskiej Policji. Drogówka ma motocykl jak z amerykańskich filmów

Harley Davidson dla rzeszowskiej Policji. Drogówka ma motocykl jak z amerykańskich filmów

Rzeszowska drogówka otrzymała od miasta nowoczesny, unikatowy motocykl. Policyjny Harley-Davidson to model Road King, który może jechać z prędkością nawet 190 km/h.

– Rzeszów jest pierwszym miastem w Polsce i jednym z niewielu w Europie, gdzie takie motocykle są użytkowane przez policję. To wyjątkowy model, zaprojektowany od podstaw z myślą o służbach mundurowych. Jest nie tylko komfortowy, ale dzięki nowoczesnemu napędowi także bardzo szybki i dynamiczny. Może jechać nawet 190 km/h – mówi Paweł Pomianek z firmy Game Over Cycles, która w piątek dostarczyła motocykl dla Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Zakup amerykańskiej maszyny wartej około 70 tys. zł sfinansowało miasto.

Skąd taki pomysł? – Trzeba mieć różne pomysły na rozwój, promocję i uświetnianie miasta. Z pewnością ten motocykl jest właśnie takim posunięciem. Poprawi warunki pracy policjantów, a co za tym idzie, podniesie poziom bezpieczeństwa na naszych ulicach – przekonuje Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. [przycisk_galeria] Także na jego polecenie miasto kupiło niedawno aparaturę do badania jakości spalin samochodowych, która pozwala eliminować z ruchu niesprawne auta, które najbardziej zatruwają środowisko.

Policyjny Harley-Davidson to model Road King (z j. ang. król szos). Jest już oznakowany i przystosowany do służby. – Ale ze względu na pogodę, na drogi wyjedzie dopiero na wiosnę. Razem z nim nasi policjanci mają w tej chwili do dyspozycji 5 motocykli. Wykorzystują je zarówno do rutynowych patroli, jak i zabezpieczenia dużych imprez – mówi kom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskich policjantów.

Motocykl jest wyposażony w nowoczesny silnik Milwaukee-Eight wprowadzony do produkcji w ubiegłym roku. To jednostka o pojemności 1745 ccm i mocy 90 KM. – To wszystko plus wysoki moment obrotowy sprawia, że to maszyna niezwykle dynamiczna, szybko nabierająca prędkości – mówi Paweł Pomianek.

COMMENTS

WORDPRESS: 0