11 listopada Józef Piłsudski pojedzie pociągiem retro z Nowego Sącza do Chabówki

11 listopada Józef Piłsudski pojedzie pociągiem retro z Nowego Sącza do Chabówki

Z okazji Święta Niepodległości w sobotę (11 listopada) z dworca głównego PKP w Nowym Sączu o godz. 11 wyjedzie w trasę do Chabówki pociąg retro. Będzie nim podróżował marszałek Józef Piłsudski a na mieszkańców na kilku stacjach czekać będą liczne atrakcje.

 

Historyczne wagony z pierwszej połowy XX wieku ciągnąć będzie lokomotywa parowa z 1934 roku. Mieszkańcy Nowego Sącza już od godz. 10 będą mieli okazję zwiedzić pociąg retro, Izbę Tradycji Kolejarzy Węzła Sądeckiego i wystawę konkursową „Skarby Małopolski”.

– W specjalnie przygotowanym wagonie znajdzie się ekspozycja militarna przygotowana przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych PTH – mówi Łukasz Wideł, wiceprezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, które organizuje przejazd pociągu. – Towarzyszyć jej będą rekonstruktorzy w mundurach z lat 1914-1918 odzwierciedlający formacje walczące o niepodległość na terenach dzisiejszej Sądecczyzny i Podhala.

Pociąg retro wyruszy z Nowego Sącza o godz. 11 i o 11.38 dotrze do Męciny. Tam zaplanowano 20-minutowy postój, podczas którego będzie można zobaczyć rekonstrukcję historyczną i wodowanie parowozu. Kolejny przystanek to Limanowa. Około godz. 12.26 zaplanowano pokaz historyczny. Następnie pociąg ruszy do Dobrej, gdzie zatrzyma się o godz. 14.32 na półgodzinną przerwę, w czasie której będzie można zjeść wojskową grochówkę. Do Chabówki pociąg dojedzie o godz. 15.13.

aip

COMMENTS

WORDPRESS: 0