Zobacz jakie postulaty skierowała do premiera “Solidarność”

Zobacz jakie postulaty skierowała do premiera “Solidarność”

Przewodniczący “Solidarności” Piotr Duda dziś rano podpisał i skierował do premiera pismo zawierające postulaty związku, przedstawione podczas wczorajszego spotkania szefa rządu z Komisją Krajową ‘Solidarności”. Piotr Duda, który był gościem TVP Info przypomniał, że związek oczekuje ustosunkowania się do tych postulatów przez rząd do 29 sierpnia. Wtedy odbędzie się kolejne posiedzenia Komisji Krajowej. 
Trzy najważniejsze postulaty “Solidarności” to podwyżki w budżetówce, wzrost płacy minimalnej i odblokowanie kwoty bazowej do naliczania funduszu socjalnego w zakładach. To o tych kwestiach rozmawiali wczoraj w Gdańsku.
Piotr Duda powiedział w TVP Info, że przebieg spotkania daje nadzieję na pozytywne rozwiązania. “Skoro wczoraj nie przekształciliśmy się jako Komisja Krajowa w sztab protestacyjno- strajkowy, czyli jakieś pozytywy z tego spotkania i deklaracje ze strony pana premiera były”- mówił Piotr Duda.
“Solidarność” domaga się podniesienia do 12 procent wskaźnika wzrostu płac w budżetówce, podniesienia płacy minimalnej do 2278 złotych oraz odmrożenia kwoty naliczania funduszu socjalnego w firmach.
Po wczorajszym spotkaniu w Gdańsku premier Mateusz Morawiecki powiedział, między innymi, że polityka jego rządu jest nastawiona prospołecznie. Jako przykład podał Program 500+, wolne od handlu niedziele, podniesienie minimalnych stawek za godzinę pracy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./TVP Info/dwi/dyd

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0