Zmarł Sławomir Gołaszewski

Zmarł Sławomir Gołaszewski

Zmarł Sławomir Gołaszewski – muzyk, kompozytor, filozof kultury i publicysta, jeden z twórców i propagatorów muzyki reagge w Polsce. Poinformował o tym na Twitterze dziennikarz muzyczny Hieronim Wrona.
Gołaszewski studiował w Warszawie, Amsterdamie i Krakowie. Współpracował z Teatrem Źródeł Jerzego Grotowskiego, współtworzył muzykę dla Teatru Adekwatnego. Pracował w Instytucie Aktora – Teatrze Laboratorium we Wrocławiu, Drugim Studio Wrocławskim i w Centrum Animacji Kultury w Warszawie. W latach 80-tych związał się z muzyczną sceną undergroundową, współpracując między innymi z zespołami “Kultura”, “Izrael” i “Armia”. Był autorem tekstów między innymi do jednego z albumów zespołu “Habakuk”, a także producentem albumu „Fala 1984”.
Sławomir Gołaszewski był znawcą muzyki etnicznej i World Music. Napisał kilka książek, między innymi. „Reggae-Rastafari” i „Dapspolski. Regementarz – Antologia”. W Programie Trzecim Polskiego Radia przez wiele lat prowadził audycję „Pieśni wędrowców” o muzyce reggae i rastafarianizmie. Był też współtwórcą festiwalu muzycznego Róbrege. Sławomir Gołaszewski miał 61 lat.COMMENTS

WORDPRESS: 0