22.1 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Ziobro wezwany na 1 lipca przed komisję ds. Pegasusa

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przewodnicząca komisji śledczej ds. Pegasusa Magdalena Sroka (PSL-TD) poinformowała w środę, że komisja wezwała na świadka b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Jego przesłuchanie ma się odbyć 1 lipca.

„Kończymy wątek związany z zakupem systemu Pegasus, dlatego też podjęliśmy decyzję o wezwaniu przed komisję na dzień 1 lipca Zbigniewa Ziobry” – poinformowała Sroka na środowej konferencji prasowej.

Sroka stwierdziła, że z Funduszu Sprawiedliwości 25 mln zł trafiło do CBA na inwigilację obywateli, a powinno trafić do osób pokrzywdzonych przestępstwem, stąd też decyzja, że na koniec tego wątku zostanie wezwany Zbigniew Ziobro.
Paweł Śliz (PSL-TD) mówił, że „jeżeli Zbigniew Ziobro jest chory, to tak jak każdy świadek będzie musiał przedłożyć stosowne dokumenty poświadczające, że nie będzie mógł się stawić i komisja będzie podejmowała stosowne kroki, żeby weryfikować stan ministra Ziobry”. Dodał, że „liczy jednak, że Zbigniew Ziobro będzie chciał wyjaśnić tę sprawę i stawi się na przesłuchaniu 1 lipca o godz. 10”.
Dotychczas komisja przesłuchała m.in.: b. wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, b. wiceszefa MS Michała Wosia, byłego dyrektora Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w Ministerstwie Sprawiedliwości Mikołaja Pawlaka oraz innych pracowników resortu sprawiedliwości.(PAP)

Autor: Olga Łozińska, Daria Al Shehabi

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520