20.7 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Kosmiczne śmieci na polach farmerów. „Będą spadać ważące 50 kilogramów kawałki metalu, zabije to wiele osób”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Sasketchewan firma SpaceX sprzątała we wtorek kosmiczne śmieci, które wylądowały na polach farmerów w pobliżu Ituna w lutym br. Są to fragmenty pochodzące ze statku SpaceXDragon powracającego z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, które nie spłonęły w atmosferze

Kanadyjskie media poinformowały we wtorek, że na polach pięciu farmerów wylądowało osiem fragmentów SpaceXDragon. Z właścicielami farm skontaktowała się SpaceX, należąca do Elona Muska firma przemysłu kosmicznego i zapłaciła za odnalezione pozostałości. Jeden farmerów zamierza przeznaczyć pieniądze na lokalne lodowisko hokejowe.

Publiczna telewizja CBC cytowała profesor astronomii z Uniwersytetu Regina Samanthę Lawler, która była we wtorek na farmie należącej do Barryego Sawchuka i podkreślała, że SpaceX powinno udzielać jasnych informacji nt. tego w jaki sposób loty należących do firmy pojazdów kosmicznych wpływają na atmosferę i jak firma zamierza postępować w razie podobnych zdarzeń w przyszłości.
Telewizja CTV News Regina informowała, że niektóre fragmenty miały długość prawie dwóch metrów i ważyły do 50 kg. „SpaceX ma na orbicie ponad 6 tys. satelitów i twierdzi, że wchodząc w atmosferę spłoną całkowicie. To oznacza 23 takich satelitów dziennie (…) Jeśli te wejścia w atmosferę będą docierać na ziemie, będą spadać ważące 50 kilogramów kawałki metalu, zabije to wiele osób” – tłumaczyła Lawler cytowana przez CTV News.
Agencja The Canadian Press przypomniała, że dziennikarze często mają problemy z uzyskaniem odpowiedzi od SpaceX.
CBC podawała w maju br., że Sawchuk znalazł kawałki spieczonego metalu i skontaktował się z Uniwersytetem Regina. Astronomowie przypomnieli sobie o podobnych dużych metalowych fragmentach, znalezionych w Australii i stanie Waszyngton, a także o fragmencie, który zniszczył dach domu na Florydzie. Uznali, że metal znaleziony w Saskatchewan to również kosmiczne śmieci i na podstawie swoich wyliczeń zidentyfikowali, że pochodzą one z SpaceXDragon.

 

Z Toronto Anna Lach(PAP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520