HomePOLSKA

Zimni Ogrodnicy nadeszli wcześniej

Zimni Ogrodnicy nadeszli wcześniej

Najbliższej nocy będą przymrozki w zachodniej centralnej części kraju, kolejnej nocy także we wschodniej i południowej Polsce.

Do Polski, znad Skandynawii napłynęło arktyczne powietrze i już jest znacznie chłodniej – wyjaśnia Maria Waliniowska synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Na Pomorzu temperatura spadła do 4-6 stopni , w centrum także znacznie chłodniej – około 9 stopni. W ciągu najbliższej nocy będzie padać przelotny deszcz lub deszcz ze śniegiem a na Suwalszczyźnie i w kotlinach górskich może padać śnieg.
Na zachodzie, południu i w centrum tej nocy będą przygruntowe przymrozki do minus 3 stopni, może też wiać dość silny wiatr z północy i zachodu. Kolejnej nocy w centrum, wschodzie i południu kraju lokalnie przy gruncie będzie do minus 7 stopni. Maria Waliniowska powiedziała, że Zimni Ogrodnicy nadeszli w tym roku wcześniej. Zwykle ochłodzenie i napływ arktycznego powietrza zaczyna się 12-13 i 14 maja. Teraz majowe chłody i przymrozki nadeszły o kilka dni wcześniej.
Z nadejściem tak zwanej “Zimnej Zośki”, czyli w połowie maja, ma zacząć się ocieplać.

IAR Bożena Falkowska, Fot. Dreamstime.com

COMMENTS