Czy Zbigniew Ziobro może stracić mandat poselski?

Czy Zbigniew Ziobro może stracić mandat poselski?

Czy Zbigniew Ziobro nie może łączyć funkcji prokuratora generalnego z wykonywanym mandatem posła? Tak podał portal natemat.pl. Informacje te stanowczo dementuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

W związku z publikacją artykułu w portalu naTemat.pl rzecznik prasowy ministra sprawiedliwości i świętokrzyskiego posła Prawa i Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro wniósł o pilne zamieszczenie sprostowania nieprawdziwych informacji, które znalazły się w publikacji.

Doniesienia portalu dementuje także dyrektor biura poselsko-senatorskiego Zbigniewa Ziobro i Jacka Włosowicza w Kielcach Mariusz Gosek. – Poseł ziemi świętokrzyskiej Zbigniew Ziobro, co wprost wynika z przepisów prawa, w szczególności ustawy Prawo o Prokuraturze, może łączyć funkcję Prokuratora Generalnego z wykonywanym mandatem Posła na Sejm RP. Prawo o prokuraturze wyraźnie rozróżnia stanowisko prokuratora od funkcji Prokuratora Generalnego, który nie jest prokuratorem w rozumieniu tej ustawy.

Prokurator Generalny jest naczelnym organem prokuratury, a urząd Prokuratora Generalnego sprawuje Minister Sprawiedliwości. Na powyższe wskazuje również fakt, iż ustawa nie wymaga, aby Prokurator Generalny spełniał wszystkie warunki powołania na stanowisko prokuratora. Również z pozostałych regulacji Prawa o prokuraturze nie wynika zakaz łączenia urzędu Prokuratora Generalnego z mandatem posła – wyjaśnia Mariusz Gosek. – Jednocześnie chciałbym podkreślić fakt na ogromnej ilości spraw, z jakimi mieszkańcy świętokrzyskiego zwracają się do kieleckiego biura poselsko – senatorskiego Zbigniewa Ziobro i Jacka Włosowicza. Dodam tylko, że od 12 listopada (data rozpoczęcia pracy biura) podjętych zostało 119 pisemnych interwencji w sprawach mieszkańców naszego regionu – podkreśla Mariusz Gosek.COMMENTS

WORDPRESS: 0