Zbigniew Boniek: Nowy trener 23 lub 24 lipca

Zbigniew Boniek: Nowy trener 23 lub 24 lipca

Chyba 23 lub 24 lipca odbędzie się prezentacja i pierwsza konferencja nowego selekcjonera – napisał na twitterze Zbigniew Boniek.

Zibi słowo selekcjonera napisał z dużej litery, co dowodzi, że coach naszej kadry to dla prezesa ważna persona. Kto będzie następcą Adama Nawałki? Z kim swoje decyzje może konsultować prezes Zbigniew Boniek? Można zaryzykować twierdzenie, że najlepiej poinformowanym dziennikarzem w Polsce jest Mateusz Borek, komentator Polsatu. Zbigniew Boniek ujawnił, że przyjaźni się z Mateuszem Borkiem podczas konferencji po przekazaniu Widzewa nowemu właścicielowi Sylwestrowi Cackowi. Konferencja odbyła się w Teatrze Nowym , a prowadził ją oczywiście Mateusz Borek. Później wielokrotnie Boniek przekazywał sygnały sympatii pod adresem dziennikarza. I właśnie ów Mateusz Borek puścił ostatnio parę. Podał nazwiska trzech nowych kandydatów do objęcia stanowiska trenera reprezentacji Polski: Sinisa Mihajlović, Srecko Katanec, Slaven Bilić.

Wcześniej wymieniano Cesare Prandellego, Gianniego De Biasi i Michała Probierza. Serb, Słoweniec, Chorwat, Włoch, Włoch i Polak. Katanec jesienią 2017 roku zakończył pracę z reprezentacją Słowenii, obecnie bez pracy, Mihajlović pracował m.in. w: Fiorentinie, Sampdorii, Milanie, Torino czy reprezentacji Serbii, a ostatnio w Sportingu Lizbona. Bilić zdobył z Chorwacją brązowy medal Mistrzostw Świata we Francji 1998. Gianni De Biasi na Euro 2016 pracował z kadrą Albanii, natomiast Cesare Prandelli to były selekcjoner reprezentacji Włoch, z którą zdobył srebrny medal na Euro 2012 oraz poprowadził ją na Mistrzostwach Świata 2014. Ostatnio pracował w hiszpańskiej Valencii, ale z końcem 2016 roku zrezygnował z posady. Michała Probierza przedstawiać nie trzeba. Były piłkarz Widzewa, także trener drużyny Widzewa i ŁKS. Przy wcześniejszych nazwiskach trenerskich gwiazd nazwisko pana Michała wygląda blado, ale to nie wybory mistera, tylko selekcjonera. Najważniejsze jest szczęście, takie jakie miał Adam Nawałka.

Naszym zdaniem najbliżej podjęcia pracy z polską kadrą jest Sinisa Mihajlović, który doskonale zna się ze Zbigniewem Bońkiem z pól golfowych i kortów tenisowych. Tak rodzą się przyjaźnie, a prezes PZPN lubi się otaczać przyjaciółmi, zwłaszcza na tak szczególnym froncie, jakim jest reprezentacja Polski. Nowy szkoleniowiec rozpocznie pracę 1 sierpnia. Do tego czasu oficjalnie tę funkcję pełni jeszcze Nawałka.

 

Dariusz Kuczmera aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0