27.5 C
Chicago
środa, 22 maja, 2024

Zarzuty rasizmu w stosunku do byłego policjanta – oddalone

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Oddalono zarzuty związane z rasizmem, jakie przeciwko byłemu funkcjonariuszowi policji Chicago wytoczono po incydencie z 2021 roku. Według pierwotnego oskarżenia Bruce Dyker miał pobić spacerującą po zamkniętej plaży Afroamerykankę ze względu na jej kolor skóry.

Jak poinformowała prokuratura, zarzuty zostały ostatecznie wycofane. Doszło do tego po konsultacji z rzekomą ofiarą i jej prawnikami.

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia 2021 roku. Na zarejestrowanym przez świadków nagraniu widać sprzeczkę pomiędzy kobietą, a funkcjonariuszem, który domaga się opuszczenia przez nią zamkniętej plaży. W momencie kiedy nie reaguje, policjant używa środków przymusu bezpośredniego.

Zdaniem przełożonych policjanta, doszło do nadużycia władzy i ciężkiego pobicia, co skutkowałoby zwolnieniem go, gdyby nie zrezygnował wcześniej z pracy. Tymczasem zarzut „profilowania rasowego”, który podniosła kobieta okazał się w opinii śledczych nieprawdziwy, ponieważ nakazy opuszczenia plaży Dyker wystosował tego wieczora wobec innych niesubordynowanych spacerowiczów.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520