HomeCiekawostki

Założyciel schroniska zabrał do domu 300 psów, żeby uratować je przed huraganem

Założyciel schroniska zabrał do domu 300 psów, żeby uratować je przed huraganem

Gdy huragan Delta zbliżył się do meksykańskiego półwyspu Jukatan, Ricardo Pimentel, założyciel schroniska dla zwierząt, zabrał do domu około 300 psów, żeby uchronić je przed niebezpieczeństwem. Wszystkie przeżyły huragan – poinformowała w czwartek agencja AP.

 

Przeprowadzenie na smyczy setek psów zajęło wiele godzin. W domu Pimentela były też inne zwierzęta: kilkadziesiąt kotów zamieszkało w pokoju jego syna, pokój córki był schronieniem dla piskląt, królików i jeża, a patio – dla stada owiec.

Jak powiedział Pimentel, dom pachniał okropnie, ale było warto, bo wszystkie zwierzęta przeżyły huragan. “Nieważne, że w domu jest brudno, można posprzątać” – stwierdził. “Zepsute rzeczy można naprawić lub kupić nowe, ale piękne jest to, że (zwierzęta – PAP) są szczęśliwe, zdrowe i bezpieczne, bez ran i z możliwością adopcji” – dodał.

Pimentel założył schronisko Tierra de Animales w 2011 r. Przed nadejściem huraganu Delta poprosił w mediach społecznościowych o darowizny i opublikował zdjęcia psów stłoczonych w jego domu. Fotografie pojawiły się w mediach na całym świecie. Pimentel był zaskoczony odzewem, z jakim spotkał się jego apel o darowizny – ludzie z różnych krajów przekazali jego schronisku tysiące dolarów. Ma jednak nadzieję, że zainteresowanie przełoży się na liczbę nowych adopcji. “Chcielibyśmy myśleć, że (…) ktoś chciałby stać się częścią tej historii i powiedzieć: “Adoptowałem psa uratowanego z tego słynnego huraganu Delta” – stwierdził.

W Tierra de Animales żyje około 500 zwierząt. Wśród nich są psy, które były zmuszane do walk, a także byk uratowany z rzeźni. Wiele zwierząt ze schroniska zostało przez lata adoptowanych przez rodziny z Meksyku, Kanady i USA.

Huragan Delta przeszedł nad półwyspem Jukatan 7 października.

(PAP)

COMMENTS