20.4 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Zaginioną 16-latkę odnaleziono w samolocie do Nowego Jorku. „Od jakiegoś czasu wspominała, że chciałaby zwiedzać świat”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 16-latki prowadzone przez policjantów z Rawy Mazowieckiej (woj. łódzkie). Dziewczyna została odnaleziona w samolocie lecącym do Nowego Jorku. Odesłano ją do Warszawy skąd odebrali ją rodzice – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka rawskiej policji asp. Agata Krawczyk.

Do policji w Rawie Mazowieckiej ( Łódzkie) zgłosili się rodzice 16-latki, mieszkanki powiatu tomaszowskiego, których córka bez ich zgody – jak przypuszczali – wyleciała do Stanów Zjednoczonych.
„Z informacji od rodziców wynikało, że córka miała znajdować się u koleżanki i u niej nocować. Gdy dziewczyna przestała odbierać telefon, zaniepokojona matka sprawdziła, że brakuje dokumentów jej dziecka, w tym paszportu. Nastolatka od jakiegoś czasu wspominała, że chciałaby zwiedzać świat i bardzo podobają jej się Stany Zjednoczone Ameryki” – relacjonowała Krawczyk.
Dla policji stało się jasne, że dziewczyna może próbować spełnić swoje podróżnicze marzenia. „Gdy rodzice skontaktowali się z koleżanką 16-latki, okazało się, że ich dziecko bez wiedzy rodziców uzyskało zezwolenie ESTA i bilety w obie strony” – podkreśliła rzeczniczka. „Policjanci ustalili, że z lotniska w Warszawie wystartował samolot do Nowego Jorku, na pokładzie którego znajduje się poszukiwana nastolatka. Okazało się, że funkcjonariusze mają zaledwie 3 godziny, aby uniemożliwić jej opuszczenie lotniska w USA” – przekazała.
„Kiedy nastolatka wylądowała w Nowym Jorku została objęta opieką przez pracowników przewoźnika i pod ich nadzorem umieszczona w samolocie powrotnym do Polski. W Warszawie 16-latka cała i zdrowa została przekazana pod opiekę rodziców” – podsumowała asp. Krawczyk. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

 

hub/ apiech/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520