-2.5 C
Chicago
piątek, 23 lutego, 2024

Wyłudziła $2,8 mln od ocalałego z Holokaustu 87-latka. „Nie chcę pracować… to zbyt trudne”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sędzia nazwał to oszustwo „niewypowiedzianie okrutnym”. 36-letnia mieszkanka Florydy została skazana na 4 lata więzienia za wyłudzenie 2,8 mln dolarów. Ofiarą oszustki padł 87-letni ocalały z Holokaustu. 36-latka poznała starszego mężczyznę na portalu randkowym.

36-letnia Peaches Stergo między 2017 a 2021 rokiem zdołała wyłudzić od 87-latka 2,8 miliona dolarów. Według prokuratury Stergo poznała starszego mężczyznę na portalu randkowym ok. 7 lat temu. W pewnym momencie kobieta zaczęła prosić ofiarę o pożyczkę pieniędzy na opłacenie „ugody prawnej”. Prokuratura ustaliła później, że żadnej ugody nie było.

Przez następne cztery i pół roku – wykorzystując sympatię ofiary – Stergo dalej okłamywała go, wynajdując coraz to nowsze powody, aby ten przesyłał jej pieniądze. Raz poprosiła, aby wpłacił pieniądze na jej konto bankowe, bo „groziło mu zamrożenie”, a ona sama nie była w stanie uregulować zobowiązań.

Prokuratorzy stwierdzili, że 36-latka „bezdusznie oszukała 87-letniego ocalałego z Holokaustu, który po prostu szukał towarzystwa”. Kobieta wykorzystała wyłudzone pieniądze, do prowadzenia luksusowego życia – m.in. zakup domu na zamkniętym osiedlu oraz pobyt w luksusowych hotelach. Wydawała także na ubrania luksusowych marek, sportowe auto Corvette, złote monety i sztabki oraz zegarki Rolex. W tym samym czasie 87-letnia ofiara oszustki straciła swoje mieszkanie.

W czasie rozprawy przytoczono treść wiadomości tekstowych, które 36-latka wymieniała ze swoim konkubentem. W tych wiadomościach kobieta kpiła z ofiary – powiedziała swojemu konkubentowi, że 87-latek napisał, że „kocha ją”, co skomentowała krótkim „lol”. Poza tym miała obśmiewać fakt, iż jej ofiara jest „spłukana” i „nie ma nic innego do zastawienia”. Później była trochę poddenerwowana tym faktem, „Nie chcę pracować… to zbyt trudne” – napisała kobieta w wiadomości tekstowej do swojego konkubenta.

W czasie trwania oszustwa ofiara przesłała Stergo 62 czeki. W końcu senior porozmawiał o sytuacji ze swoim synem, który od razu wyczuł, że to oszustwo.

W czwartek sędzia Edgardo Ramos skazał Peaches Stergo na 52 miesiące pozbawienia wolności oraz nakazał 36-latce wypłatę 2,83 mln dolarów zadośćuczynienia. Wyrok oznacza również przepadek jej domu na zamkniętym osiedlu oraz ponad 100 innych luksusowych przedmiotów.

Red. JŁ

(Źródło: BBC News)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520