7.7 C

WTA Wuhan. Makarowa bez szans – trzecie podejście Radwańskiej udane

Agnieszka Radwańska nie dała szans Jekaterinie Makarowej w drugiej rundzie turnieju Dongefeng Motor Wuhan Open (pula nagród 2,589 mln dol). Wygrała 6:4, 6:1, w kolejnej może zmierzyć się z Karoliną Woźniacką.

Nasza tenisistka dobrze zaczęła wtorkowe spotkanie – już w trzecim gemie przełamała rywalkę. Rosjanka odrobiła straty i wyrównała na 4:4, ale od tego momentu na korcie panowała już jednak tylko jedna zawodniczka. Radwańska po raz kolejny przełamała Makarową, a po chwili wygrała seta. W drugim bezlitośnie wypunktowała (15 uderzeń wygrywających w całym meczu, przy tylko pięciu niewymuszonych błędach) coraz bardziej zdenerwowaną takim przebiegiem wydarzeń Rosjankę (17 winnerów i aż 22 błędy). W rezultacie po 70 minutach odniosła pierwsze zwycięstwo w Wuhan. Dwie poprzednie edycje chińskiego turnieju kończyła już na starcie. W 2014 przegrała z Francuzką Caroline Garcią, a rok temu z Amerykanką Venus Williams. W trzeciej rundzie może dojść do rewanżu za niedawny półfinał w Tokio, czyli pojedynku z Karoliną Woźniacką. Dunka musi jednak pokonać najpierw Czeszkę Katerinę Siniakovą.