9.8 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Wraca temat reparacji dla Afroamerykanów w Kalifornii. Jest pakiet 14 projektów ustaw!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Członkowie kalifornijskiego Legislative Black Caucus przedstawili w środę pakiet 14 projektów ustaw, które regulują kwestię reperacji dla czarnoskórych mieszkańców stanu. W praktyce są to m.in. oficjalne przeprosiny członków najwyższych władz, rekompensaty za odebrane majątki oraz programy społeczne.

Niektórzy członkowie czarnej społeczności skrytykowali przełomowy pakiet ustaw. Jest to w rzeczywistości pierwszy realny krok w kierunku wypełnienia wieloletnich ambicji kalifornijskich Demokratów, którzy chcą „wypłacić reparacje” dla Afroamerykanów. Wcześniej kwestia ta istniała tylko w sferze planów, raportów i analiz. Niektórym nie spodobało się jednak to, że w projektach nie ma mowy o gotówkowej wypłacie reparacji – w taki sposób, jak postulował kalifornijski zespół zadaniowy ds. reparacji.

„Podczas gdy wielu kojarzy reparacje tylko z bezpośrednimi płatnościami gotówkowymi, prawdziwe znaczenie tego słowa, naprawa, obejmuje znacznie więcej” – przekazała w pisemnym oświadczeniu Lori D. Wilson, przewodnicząca California Legislative Black Caucus.

14 ustaw to pierwsze praktyczne działanie na podstawie 1100-stronicowego raportu dostarczonego ustawodawcom w czerwcu ub. r. przez kalifornijską grupę zadaniową ds. reparacji.

Według badania Reuters/Ipsos z początku tego roku, wypłatę reparacji dla Afroamerykanów popiera 60% Demokratów i tylko 18% wyborców republikańskich. Podobna rozbieżność jest w podziale na rasy – aż 74% czarnoskórych Amerykanów popiera reparacje. Za ich wypłatą opowiada się natomiast tylko 26% białych Amerykanów.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520