HomePOLSKA

Wojna trwa! Naczelny Sąd Administracyjny wstrzymał wykonanie uchwały Krajowej Rady Sądownictwa o powołaniu sędziów

Wojna trwa! Naczelny Sąd Administracyjny wstrzymał wykonanie uchwały Krajowej Rady Sądownictwa o powołaniu sędziów

Naczelny Sąd Administracyjny wstrzymał wykonanie uchwały Krajowej Rady Sądownictwa o powołaniu sędziów Sądu Najwyższego do Izby Cywilnej i Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych.

Jak dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa w Wydziale Informacji Sądowej NSA, Sąd postanowił wstrzymać wykonanie uchwały KRS w sprawie przedstawienia wniosku o powołanie sędziego do Izby Cywilnej Sądu Najwyższego i o powołanie sędziego do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. NSA oddalił natomiast wniosek, złożony przez kandydata do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Wszystkie trzy wnioski dotyczyły postępowania o uchylenie uchwał KRS.

Pod koniec sierpnia Krajowa Rada Sądownictwa wyłoniła 40 kandydatów na stanowiska sędziowskie w Sądzie Najwyższym. Na początku września przewodniczący Rady Leszek Mazur podpisał uchwałę o przedstawieniu prezydentowi Andrzejowi Dudzie wniosku o powołanie 12 sędziów Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, dwudziestu na stanowiska w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, siedmiu do Izby Cywilnej i jednej do Izby Karnej.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/zr

COMMENTS