HomePILNELubuskie

Wojewoda lubuski: Nie ma nowych przypadków koronawirusa

Wojewoda lubuski: Nie ma nowych przypadków koronawirusa

Pacjenci ze szpitala w Zielonej Górze, z podejrzeniem koronawirusa, nie są chorzy- poinformował wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Wczoraj w tym samym szpitalu potwierdzono pierwszy w Polsce przypadek choroby.

“Badania kolejnych osób w szpitalu dały wynik negatywny” – mówił wojewoda. Chodzi o czteroosobową rodzinę z Międzyrzecza oraz trzy inne przypadki.
Służby wojewody poinformowały też, że nadzorem epidemiologicznym objęte są osoby, które podróżowały autokarem z mężczyzną, u którego potwierdzono koronawirusa. Operację przeprowadzono w 29 powiatach w sześciu województwach.

*

Wicepremier Jacek Sasin na antenie Programu 3 Polskiego Radia zapewniał, że w związku z zagrożeniem koronawirusem w Polsce cały rząd pracuje w trybie nadzwyczajnym. Minister aktywów państwowych dodał, że do walki z chorobą rząd wykorzysta wszystkie dostępne środki, także te, którymi dysponują spółki skarby państwa.

Minister Sasin wskazał na istotną rolę Agencji Rezerw Materiałowych. “Ta instytucja odgrywa olbrzymią rolę, ponieważ zapewnia odpowiednią ilość produktów niezbędnych do zwalczania wirusa, chociażby maseczek” – mówił Jacek Sasin. Minister dodał, że Agencja od pewnego czasu szukamy możliwości zwiększenia zasobów państwa w tym zakresie. “I to się udaje” – przekonywał wicepremier.

Wcześniej rząd zapowiedział, że Orlen oraz Polfa Tarchomin wyprodukują milion litrów środka dezynfekującego dla polskich szkół. W zwalczanie choroby zaangażowało się również PZU. Spółka uruchomiła specjalną infolinię dla pacjentów, dzięki której można zasięgnąć bezpłatnych konsultacji lekarskich.

 

 


IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/PR3/d mk/w kj

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/d to/w dyd

COMMENTS