HomeSport

Włoskie media: transfer Milika w ciągu kilkunastu najbliższych godzin

Włoskie media: transfer Milika w ciągu kilkunastu najbliższych godzin

Arkadiusz Milik wczoraj wieczorem wyraził definitywną zgodę na przejście z Napoli do AS Roma. Szeroko pisze o tym dzisiejsza sportowa prasa. Polak spodziewany jest w Rzymie już dziś.

„Corriere dello Sport”, sportowy dziennik stolicy Włoch, tytułuje na pierwszej stronie: „Rzymski Arek”. A pod spodem wyjaśnia, że zgoda Polaka wprawiła w ruch karuzelę transferową i dzięki temu Edin Dżeko będzie mógł przejść z Romy do Juventusu. Wydawana w Mediolanie „Gazzetta dello Sport” wyszła dziś z tytułem: „spełnia się sen kibiców. Dżeko w Juventusie”.

Oba dzienniki informują, że Polak podpisze 5-letni kontrakt. Ma zarabiać 4,5 miliona euro za sezon plus premie. Roma zapłaci Napoli 3 mln euro za wypożyczenie Milika, który zostanie potem wykupiony za w sumie 24 mln euro. Polak ma przylecieć dziś do Rzymu po złożeniu wizyty w klinice w Innsbrucku, gdzie na życzenie Romy zbadany zostanie stan jego kolan. Włoskie media informują, że wczoraj wieczorem Arkadiusz Milik wydał w Neapolu kolację pożegnalną dla kolegów z Napoli.

„Corriere dello Sport” pisząc o Polaku podkreśla, że jest upartym, ambitnym, znającym swoją wartość młodym człowiekiem. Dziennik ocenia, że Arkadiusz Milik jest świetnym napastnikiem, doskonale egzekwuje rzuty karne i wolne, ale powinien poprawić szybkość i grę głową.

Redakcja Sportowa PR / P. Kowalczuk / Rzym / Kk

Foto: dreamsite.com

COMMENTS