15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Włochy/ Specjalna sygnalizacja świetlna dla roztargnionych z powodu telefonu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sygnalizacja świetlna uratuje zdrowie czy nawet życie na przejściu dla pieszych osobom, które wchodzą na pasy wpatrzone w telefon komórkowy. Dodatkowy system ostrzegania, polegający na wyświetleniu na jezdni wyraźnego czerwonego światła, zamontowano w Padwie. Zauważa się, że system ten potrzebny jest powszechnie we włoskich miastach, bo roztargnienie wywołane przez komórki staje się coraz poważniejszym problemem.

Nowy system sygnalizacji nazwano „ochroną rozkojarzonych”. Uznano, że jest on konieczny, bo coraz więcej osób chodzi ze wzrokiem wbitym w ekran smartfona.
Gdy na przejściu ulicznym zapala się czerwone światło, wyświetlane jest ono także, i to bardzo intensywnie, na pierwszym pasie „zebry” na asfalcie. Nawet przy najwyższym stopniu roztargnienia pieszy zauważy czerwone światło pod nogami.
Ostrzeżenie to znika, gdy piesi mają zielone światło.
Nowe urządzenie, w jakie wyposażona jest sygnalizacja świetlna, zostało bezpłatnie podarowane Padwie przez firmę, która instaluje je na ulicach.
Pierwszy semafor z alarmem zamontowano na przejściu koło największego placu w mieście – Prato della Valle, gdzie zawsze są tłumy mieszkańców i turystów. (PAP)

sw/ kb/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520