23.1 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Rosja/ Kolejny atak drona w Moskwie, odłamki maszyny spadły na budynek centrum kongresowego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W piątek nad ranem w Moskwie odnotowano kolejny w ostatnich tygodniach atak przy pomocy drona; maszynę zestrzelono, a jej odłamki spadły na budynek centrum kongresowego Ekspocentr na terenie dzielnicy biznesowej Moscow City – poinformowała niezależna rosyjska telewizja Nastojaszczeje Wriemia za merem Moskwy Siergiejem Sobianinem.

Uszkodzona została jedna ze ścian budynku. Nikt nie zginął ani nie został ranny. W związku z incydentem tymczasowo zamknięto przestrzeń powietrzną nad moskiewskim lotniskiem Wnukowo – przekazały władze rosyjskiej stolicy, cytowane przez opozycyjne media.
W ostatnich tygodniach i miesiącach w Moskwie oraz w okolicznych miastach doszło do wielu nalotów bezzałogowców. Władze na Kremlu uważają, że są to ukraińskie operacje związane z trwającą inwazją Rosji na sąsiedni kraj.
Ostatni taki przypadek odnotowano 11 sierpnia, gdy bezzałogowiec eksplodował w zachodniej części Moskwy. Również wówczas Sobianin powiadomił, że maszyna została zestrzelona, a w konsekwencji incydentu nikt nie ucierpiał. Pięć dni później grupa dronów miała zostać zneutralizowana w obwodzie kałuskim, regionie graniczącym z obwodem moskiewskim. (PAP)
- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520