15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Włochy: Sąd usankcjonował adopcję dzieci przez parę osób homoseksualnych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Włoski sąd usankcjonował adopcję dzieci przez parę osób homoseksualnych. Choć zabrania tego włoskiego prawo, sędzia uznał, że prawo nabyte w innym kraju unijnym powinno być przestrzegane również w Italii.

Dwóch Włochów trzy lata temu zaadoptowało bliźniaki w Wielkiej Brytanii zgodnie z tamtejszym prawem. Para Włochów, mieszkająca od kilku lat w Londynie, zwróciła się następnie do sądu we Florencji o uznanie na terenie Włoch ich praw rodzicielskich do adoptowanych dzieci. Sędzia uznał, że prawo nabyte w innym kraju unijnym powinno być przestrzegane również we Włoszech. Decyzję motywował też dobrem dzieci.
Wyrok wywołał we Włoszech kontrowersje. Środowiska liberalne tryumfują twierdząc, że sąd potwierdził niezbywalne prawa osób homoseksualnych do adopcji dzieci. Krytycy, w tym dziennik włoskich biskupów „Avvenire”, mówią o decyzji niezgodnej z włoskim prawem i odczuciem społecznym, bo ponad dwie trzecie Włochów jest przeciwna adopcji dzieci przez homoseksualistów. Politycy prawicy ostrzegają, że to kolejny sygnał utraty suwerenności Włoch na rzecz Brukseli.

IAR/ Piotr Kowalczuk, Rzym, Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520