15 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Wisła Chicago obchodzi 95. lecie działalności

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wisła Chicago jest najstarszym polonijnym klubem piłkarskim w Stanach Zjednoczonych. Klub został założony w 1927 roku przez żołnierzy Generała Hallera. W tym roku Wisła Chicago celebruje 95. lecie działalności. Z tej okazji zorganizowano specjalny bankiet, który odbył sie w sobotę, 15 października w Allegra Banquet w Schiller Park. Uczestniczyło w nim ponad 300 osób. Wśród specjalnych gości byli min. Kazimierz Kmiecik, były reprezentant Polski, najlepszy strzelec Wisły Kraków, Marek Motyka, były znakomity obrońca zespołu.

Wśród zaproszonych gości był także Jerzy Podbrożny, znakomity niegdyś zawodnik, który grał krótko w Wiśle Chicago, potem był zawodnikiem FC Chicago Fire, który w jego czasach zdoby mistrzostwo Stanów Zjednoczonych. Chicago Fire obchodzi w tym roku 25. Lecie działalności. Tydzień temu odbyły się specjalne obchody Srebrnej rocznicy, na które zostali zaproszeni byli zawodnicy, trenerzy, także i Jerzy Podbrożny.

Jerzy Fijał, polonijny działacz, pracuje na rzecz bliższej współpracy pomiedzy Wisłą Kraków, macierzystym zespołem, a zespołem Wisła Chicago. W czasie Bankietu 95. lecia Wisły Chicago przekazał list gratulacyjny od Prezesa Wisly w Krakowie wraz z proporczykiem Wisły Kraków. Wręczył je Ryszardowi Latawcowi, prezesowi Wisły Chicago. Kazimierz Kmiecik wręczył natomiast prezesowi Wisły Chicago pamiątkową koszulkę Wisły Kraków z numerem „10”.

Przemówienie do uczestników Bankietu z okazji 95. lecia Wisły Chicago wygłosił także Dr. Paweł Zyzak, Konsul Generalny RP w Chicago, gratulujac zespołowi sukcesów i życzyl zespołowi kolejnych sukcesów sportowych i społecznych.

W czasie bankietu dokonano odznaczenia zasłużonych dla klubu zawodników, działaczy, sponsorów, także pań, które pomagają w sprawach organizacyjnych.

 

Gratulacje dla Wisły Chicago przekazali także prezesi innych polonijnych klubów piłkarskich: z Chicago, także z Milawukee, Wisconsin, z Rockford.

Bodek Kwasny, nasz kolega dziennikarz prowadził specjalny bankiet z okzji 95. lecia Wisły Chicago.

Ksiadz Dziorek, kapelan zespołu modlił się za zespół o Boże prowadzenie w dalszej działalności.

Ze swej strony dodam, że moje dzieci: syn i córka grały kiedys w dziecięcych zespołach Wisły Chicago. Zawoziłem je na treningi przez kilka lat. Zabrałem kiedyś córkę na mecz zespołu Leo Messi and Friends. Moja córka z dumą założyła wtedy na konferencję prasową z Messim i jego znajomymi koszulkę Wisły Chicago, gdy tysiące fanów Messiego nosiło jego koszulki. Podobnie było i na meczu na Soldier Field. Anita reprezentowała wtedy z dumą Wisłę Chicago.

Dołaczamy do gratulacji dla Wisły Chicago z okazji 95. lecia działalności i życzymy kolejnych pięknych jubileuszy i sukcesów sportowych.

 

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikołajczyk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520